راهکارهای پیدار

راهکار آفرین پیدار اولین شرکت در حوزه ارائه سیستم های یکپارچه سازمانی است ،که محصولات نرم افزاری خود را منطبق با مدل مرجع نرم افزار (دولت) پیاده سازی نموده است .

مفتخریم که کلیه امکانات مدل مرجع دولت را سیستم های ما داراست . و همچنین امکاناتی فراتر از آن را در اختیار مشتریان خود قرار می دهیم .راهکارهای ارائه شده توسط پیدار جهت رفاه حال مشتریان به دو دسته :

1-مدل مرجع نرم افزار (که طبق طبقه بندی سیستم های نرم افزاری شورای اجرایی ( عالی ) فناوری اطلاعات کشور است )

2- طبق طبقه بندی راهکار پیدار ( با توجه به 20 سال تجربه در زمینه همکاری با سازمان ها و ارائه سیستم های نرم افزاری )  می باشد .

مدل مرجع

“مدل مرجع نرم افزار”  به عنوان یکی از شش مدل مرجع “چارچوب معماری سازمانی ایران” دربردارنده طبقه بندی كاملی از سیستم های نرم افزاری، مؤلفه های كاربردی و واسطه ای نرم افزاری در دستگاه ها است كه تصویری منسجم و جامع را از نرم افزارهای عمومی و ارتباط آنها با یکدیگر ارائه میدهد. این مدل با برخورداری از رویکردی سیستمی در حوزه نرم افزاری یک سازمان، سیستم های نرم افزاری مورد نیاز برای عملیات مشترک یا پشتیبان سازمان را تعریف و تعیین نموده و به این ترتیب پیشنیازها را به منظور تحقق اهداف كسب و كاری سازمان فراهم میكند.

بخش سیستم های نرم افزاری در مدل مرجع، برای جمع آوری، پردازش، نگهداری، استفاده، به اشتراک گذاری و ارائه اطلاعات جهت پشتیبانی از فرآیندهای كسب و كار سازمان درنظر گرفته میشود. مولفه های كاربردی، نرم افزارهای خودشمولی هستند كه میتوانند برای پشتیبانی یا مشاركت در نیل به اهداف كسب و كاری مختلف تجمیع یا پیکربندی شوند.

استفاده از این مدل مرجع در سطح ملی ( دستگاه های اجرایی)  باعث ایجاد یک چارچوب مشترک برای انتخاب، تولید و توسعه سیستم های نرم افزاری عمومی میشود و به دولت امکان اشتراک و استفاده مجدد این نرم افزارها را میدهد.
همچنین این مدل به توصیف همه گزینه ها و مصادیق قابل استفاده می پردازد و تصمیم گیری برای انتخاب سیستمهای مناسب را به دستگاه های اجرایی و متولیان حوزه نرم افزار واگذار میكند. این مدل براساس بررسی های تحلیلی نمونه مدل های مرجع معماری در دیگر كشورها، نرم افزارهای موجود در دستگاه های اجرایی، نرم افزارهای ارائه شده توسط شركت های تأمین كننده داخلی و نرم افزارهای جامع مطرح در دنیا و انطباق آن با نیازهای كشور طراحی و سفارشی سازی شده است.

مدل معماری سازمانی
جدا کننده
مدل راهکار پیدار

تولید نرم افزارهای سازمانی و پیاده سازی بهینه آن در سازمان ها  همواره دغدغه اصلی شرکت راهکار آفرین پیدار بوده است. ما پیوسته بدان می اندیشیم که چگونه می توان در این صنعت تحولی ایجاد کرد  و چگونه می توان محصولی ارائه کرد تا استفاده کنندگان هر چند سال یکبار مجبور به تعویض نرم افزارهای سازمان خود نشوند .  در این مسیر با صرف بیش از دو دهه  زمان،  تولید نرم افزارهای سازمانی  در خلال اجرای پروژه های متنوع نرم افزاری بالغ گردیده و به تكامل رسیده است. و همواره سعی بر آن بوده است که تمام خواسته های مشتریان را در تولید و توسعه و پیاده سازی محصولات در نظر گرفته شود .

شرکت راهکار افرین پیدار بر آن است که با تكیه بر تجربه کارشناسان متخصص خود همچنان در این مسیر پیشرو و اولین شرکت در حوزه تولید نرم افزارهای کاربردی باشد که محصولات خود را مطابق با مدل مرجع نرم افزار ( دولت ) ارائه می نماید و تمامی امکانات ذکر شده در این مدل ، در سیستم ها قرار داده شده است و همچنین مدل طبقه بندی محصولات خود را که بر مبنای دو دهه تجربه در زمینه همکاری با فعالان این حوزه و سازمان های استفاده کننده به دست آورده است نیز برای رفاه حال بیشتر مشتریان خود ارائه می نماید . لازم به ذکر است سایر امکانات پیدار که در  هر ماژولی از مدل مرجع ذکر شده است ویژگی های هایی فراتر از مدل مرجع است